Λευκωσία, 15 Φεβρουαρίου 2008

Το Γραφείο Σταδιοδρομίας της Υπηρεσίας Σπουδών και Φοιτητικής Μέριμνας του Πανεπιστημίου Κύπρου, διοργανώνει εκδήλωση με τίτλο ΗΜΕΡΑ ΣΤΑΔΙΟΔΡΟΜΙΑΣ. Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη, 19 Φεβρουαρίου 2008 από τις 10π.μ. μέχρι τις 4μ.μ. στον Προθάλαμο της Αίθουσας Τελετών στη Λεωφόρο Καλλιπόλεως στη Λευκωσία.

Την εκδήλωση θα ανοίξει με χαιρετισμό του ο Πρύτανης του Πανεπιστημίου Κύπρου, Καθηγητής Σταύρος Α. Ζένιος ενώ θα συμμετέχουν εταιρείες και οργανισμοί από ένα ευρύ φάσμα της οικονομίας της Κύπρου. Συγκεκριμένα συμμετέχουν: MARFIN LAIKI, ALPHA Bank Cyprus Ltd, PricewaterhouseCoopers, KPMG, Deloitte & Touche Ltd, Ernst & Young, HLB Afxentiou, Moore Stephens Stylianou & Co, IKOS CIF, Eurofreight Logistics Ltd, Delema/McCann Erickson, Χ.Α. Παπαέλληνας & Σια Λτδ, Synovate EMEA Limited, EURES Κύπρου - Υπουργείο Εργασίας και Κοινωνικών Ασφαλίσεων, Αρχή Ανάπτυξης Ανθρώπινου Δυναμικού, DIOGENES Business Incubator UCY.

Η εκδήλωση ευελπιστεί να αποτελέσει ένα κομβικό σημείο προσφοράς και ζήτησης εργασίας, αφού θα δώσει στις μεν εταιρείες και οργανισμούς πρόσβαση σε μια πολύ καλή πηγή υποψηφίων εργαζομένων, στους δε φοιτητές και απόφοιτους την ευκαιρία να γνωρίσουν επαγγελματίες του κλάδου που τους ενδιαφέρει και να δικτυωθούν κατάλληλα.