Άρθρο του Καθηγητή Μιχάλη Πιερή με τίτλο, «Ψυχές μαραγκιασμένες από δημόσιες αμαρτίες»

Άρθρο της Μαρίας Κούσιου, Πατρίσιας Νικολάου, Ναυσικάς Χριστοδουλίδου & Μαρίας Καρεκλα, Ph.D., με τίτλο: "Συνήθειες Ύπνου και Διατροφής στους Έφηβους" Αποτελέσματα από παγκύπρια έρευνα στη μέση εκπαίδευση

Άρθρο του Καθηγητή Σταύρου Α. Ζένιου με τίτλο: «Ώρα για απολογία και παραιτήσεις»

Άρθρο του Καθηγητή Κωνσταντίνου Χριστοφίδη, Πρύτανη του Πανεπιστημίου Κύπρου με τίτλο: «Το Πανεπιστήμιο χώρος συνάντησης όλων των νέων του τόπου"

Άρθρο του Δρα Λάμπρου Λαμπριανού, με τίτλο: «Το οδυνηρό του συμβιβασμού της Διζωνικής Δικοινοτικής Ομοσπονδίας και η εθνικιστική παγίδα του.»

Άρθρο του Καθ. Κωνσταντίνου Δέλτα, με τίτλο: «Παγκόσμια Ημέρα DNA»

Άρθρο των Αν. Καθηγητή Αντώνη Τσακμάκη, Αν. Καθηγητή Βάϊου Λιαπή και του Επ. Καθ. Αντώνη Πετρίδη, με τίτλο: «Τα Αρχαία Ελληνικά στο Γυμνάσιο: παραπληροφόρηση και αλήθεια»

Άρθρο του Επίκουρου Καθηγητή Σπυρίδωνα Τζούνακα με τίτλο: «Τα Λατινικά στο Πανεπιστήμιο Κύπρου»