Προσωπικό/Καθήκοντα | Θέματα Προσωπικού Α-Ω | Κενές Θέσεις | Αιτήσεις | Ανακοινώσεις

Για πληρέστερη ενημέρωση σε θέματα που αφορούν το Διοικητικό Προσωπικό δείτε το Εγχειρίδιο Διοικητικού Προσωπικού (ΥΠΟ ΑΝΑΘΕΏΡΗΣΗ)

(1) ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΣΗΣ ΘΕΣΕΩΝ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ

ΜΟΝΙΜΕΣ ΘΕΣΕΙΣ

• Η αίτηση για πρόσληψη/προαγωγής Διοικητικού Προσωπικού για θέσεις Πρώτου Διορισμού και Πρώτου Διορισμού και Προαγωγής υποβάλλονται ηλεκτρονικά  στον σύνδεσμο μόνο όταν βρίσκεται σε ισχύ σχετική προκήρυξη.

Απαιτούμενα Προσόντα - Διευκρινίσεις

Γραπτή Εξέταση

Η διαδικασία διεξαγωγής της γραπτής εξέτασης είναι σύμφωνη με τις διατάξεις του Παραρτήματος του Ν.6 (Ι)/1998

ΘΕΣΕΙΣ ΜΕ ΣΥΜΒΑΣΗ

ΩΡΟΜΙΣΘΙΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ

ΠΡΟΑΓΩΓΕΣ

Η διαδικασία προαγωγής του Διοικητικού Προσωπικού γίνεται βάσει τους περί Πανεπιστημίου Κύπρου (Διοικητικό Προσωπικό) Κανονισμούς του 1990 έως 2008.

Αίτηση για προαγωγή μόνιμου Διοικητικού Προσωπικού υποβάλλεται ηλεκτρονικά στον ακόλουθο σύνδεσμο, κατόπιν σχετικής προκήρυξης.

(2) ΕΣΩΤΕΡΙΚΕΣ ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ (ΑΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΥΦΙΣΤΑΜΕΝΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ)

Αιτήσεις για εσωτερικές προκηρύξεις συμπληρώνονται ΜΟΝΟ κατόπιν εσωτερικής γνωστοποίησης.

(3) ΕΠΙΚΥΡΩΣΗ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ

Βάσει του κανονισμού 5(3) των περί Πανεπιστημίου Κύπρου (Διοικητικό Προσωπικό) Κανονισμών του 1990 έως 2008, οι διορισμοί σε μόνιμες θέσεις γίνονται με διετή δοκιμασία. Το Συμβούλιο του Πανεπιστημίου μπορεί με απόφασή του να μειώσει ή να παρατείνει την περίοδο της δοκιμασίας.

(4) ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ

Αιτήματα για μετακίνηση υποβάλλονται εμπιστευτικά στην Επικεφαλής του Τομέα Στελέχωσης και Εργασιακών Σχέσεων από τον εργαζόμενο και καταχωρούνται σε σχετικό αρχείο, και διαβιβάζονται στον Διευθυντή Διοίκησης και Οικονομικών ως τον καθ' όλην αρμόδιο για μετακινήσεις, με σχετική και πλήρως τεκμηριωμένη Εισήγηση.

Για καθοδήγηση, παρακαλείστε όπως επικοινωνήσετε με την κα Άννα Ζεμπύλα Καλλή (Ανώτερη Λειτουργό Πανεπιστημίου) στο τηλέφωνο αρ. 22894142, στην οποία μπορείτε να υποβάλετε το αίτημα σας για μετακίνηση στην ηλεκτρονική διεύθυνση  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

(5) ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΕΡΓΟΔΟΤΗΣΗΣ

Οι βεβαιώσεις εργοδότησης για όλο το Προσωπικό εκδίδονται εντός δύο ημερών για οποιαδήποτε νόμιμη χρήση σε όποιον εργαζόμενο το ζητήσει.